N O V I N K Y
 

N E W S L E T T E R

 

Chcete-li dostávat novinky, informace o deskách a koncertech, vyplňte prosím svůj e-mail:


 

N O V I N K Y

 
Otra Vez přejí veselé Vánoce
 
 

Buriers a přátelé 23.6. v Lokobaru

 

Poslední koncert před prázdninami proběhne v pátek 23. června na již obligátním místě - v Lokobaru ve Všetatech.

BURIERS (UK)
Nechce se Vám na Nicka Cavea do O2 arény? Pak vězte, že Lokobar navštíví londýnští Buriers, reinkarnace Leonarda Cohena a kdyby už nežil Nick Cave, tak i jeho. Alternativní folkové kvarteto tvoří cello, housle, bicí a zpěv (místy i rap) básníka Jamese P. Honeyho.

Buriers poslouchejte zde.
Rozhovor s Jamesem čtěte zde.

KALLE
Dvojice Kalle v sobě snoubí něžné a přitom naléhavé vokály se syrovými kytarovými riffy. Nahrávku Live from the Room, za kterou kapela získala cenu Anděla, poslechejte zde.

INAU
Vysokej fousatej chlápek co plive slova skrz beaty. Poslední Inauovu desku stahujte zde.

SWEEPS 04
Hlukové stěny, ničící vlny a chvíle ticha před bouří. Ještě stále čerstvou desku Dormancy poslouchejte zde.

Začínáme v 18:39 a vstupné bude jako vždy dobrovolné. Těšíme se!

 

 

FB událost | 16.6.2017

 

 

Andy the Doorbum 7.6. v Lokobaru

 

Novodobý šaman ANDY THE DOORBUM z Jižní Karolíny je Performer s velkým "P". Ve své hudbě spojuje experimentální folk s psychedelickým elektropunkem a každé jeho vystoupení zaručuje neopakovatelný vizuální zážitek.

 

O to neopakovatelnější bude ve spojení s Lokobarem, kde s ním zahraje také Calvera.

 

Rituál, během něhož bude Andy vyvolávat duchy a proměňovat se ve zvířata (on na podiu, vy na baru) proběhne ve středu 7. června.

 

Začneme ve 20:06 a vstupné bude jako vždy dobrovolné. Těšíme se!

 

 

 

FB událost | 23.5.2017

 

 

Hollywoodfun Downstairs 25.5. v Lokobaru

 

Kapela HOLLYWOODFUN DOWNSTAIRS z Nového Zélandu navštívila všetatský Lokobar již v říjnu minulého roku. Tehdy svým hlasitým a energickým punkrockem rušili kolem projíždějící vlaky. Nyní nahráli novou desku a jelikož jsou vzpomínky na Lokobar v jejich myslích zapsány nesmazatelným inkoustem, chtějí se na místo činu vrátit.

 

Přijedou ve čtvrtek 25. května a s nimi zahraje lo-fi bůh a sociální neurotik Květoslav Dolejší!!!

 

Vstupné bude dobrovolné, konec akce přizpůsoben posledním vlakům a faktu, že následujícím dnem je pátek. Těšíme se!

 

 

 

 

FB událost | 23.5.2017

 

 

Postižená Oblast: Ostinata

 

Nová deska Postižené Oblasti vychází 20. května 2017. Dva songy jsou jako singl k poslechu zde.

Křest proběhne v den vydání v
Němém Medvědovi na Mělníku a jako host tohoto večera vystoupí respektovaný alternativní solitér, který poslední dobou už téměř nevystupuje. Vystoupí zde se svým instrumentálním projektem.

Profilový článek o Postižené Oblasti vyšel v aktuálním čísle magazínu UNI (vydává Unijazz). K přečtení zde.

 

FB událost | 12.5.2017

 

 

Sobotní večírek s Ultrasurf!

 

V sobotu 6. května vyžene vzduch ze všetatské nádražky hned 5 kapel. Ze španělských pláží k nám dorazí ULTRASURF - viděl jsem jejich koncert v Praze a neubránil se představám, jak to asi bude fungovat v Lokobaru. Bubeník vypadá jako Ringo Starr, jen s tim rozdílem, že umí bubnovat. Kytarista je John Frusciante, kterej se z těch drog neposral. No a basák je španělská verze Poďouse z kapel Otra Vez a Rojava. Bude to velký...

Společnost jim bude dělat kočovné cikánské duo KONTROLL, ze slezské části Prahy přijede SVĚTLO, z Brandýsa nad Labem ROJAVA a ze Žižkova ZIMMER FREI.

Protože se musí končit kolem desáté hodiny večerní, začínáme přesně v 18:00. Vstupné bude jako vždy dobrovolné. Těšíme se!

 

 

 

FB událost | 29.4.2017

 

 

Firemní večírky Sakraphonu

 

Určitě jste si všimli, že se teď koncertní činnost Sakraphonu trochu rozmáchla. Důvod je bohulibý: protože jsme světáci a máme světový kapely, rozhodli jsme se, že dáme šanci i jinejm světovejm kapelám.


A protože víme, jakým stylem chodíte z našich koncertů, omezili jsme (v zájmu Vaší bezpečnosti) výčet dopravních prostředků, kterými se na ně můžete dostat. Proto se všechny akce odehrajou v nebeském Lokobaru ve Všetatech. Z vlaku rovnou do hospody, z hospody rovnou do vlaku.

 

Samozřejmě na tom chceme taky vydělat velký LOVE a upít lidem pár piv, takže to dáme hned pětkrát:
24.4. Kurac, Triyoda   FB událost
6.5. Ultrasurf (ES), Kontrol, Světlo, Rojava, Zimmer Frei   FB událost

25.5. Hollywoodfun Downstairs (NZ), ...
7.6. Andy The Doorbum (USA), Calvera
23.6. Buriers (GB), ...

PS: Pokud se rozhodnete dorazit na jakýkoli z těchto večerů (nejlíp na všechny), určitě nebudete litovat. Vstupný je dobrovolný, všechny kapely jsou mimořádný a Vám zůstane v srdci a v hlavě krásnej zážitek, za to samo RUČÍME!
PS2: Nevstupujte do kolejiště, dokud vlak nezastaví.

 

19.4.2017

 

 

Sweeps 04: Dormancy

 

Hody hody Dormancy! Je nám ctí Vám oznámit, že jsme spolu s labelem /-\ vydali dronovou desku našemu kamarádovi, kterej si říká Sweeps 04. Tím jsme zaokrouhlili počet našich "kapel" na rovnou desítku!

 

Deska nese název Dormancy a je plná hlukových stěn, ničících vln, ale i klidných vánků - nenechte se ovšem zmást, ty jsou pouze tichem před další zvukovou bouří. Sweepsův debut je k dostání na vinylu a zdarma streamovat ho můžete zde. Užijte si to!

 

Nejbližší koncerty Sweeps 04:

22.4.2017 / Praha / (A)VOID Floating Gallery / MASS I: Opus Vengeance
27.4.2017 / Praha / Depo Hostivař / +
Narcosatanicos (DNK)


17.4.2017

 

 

Recenze na desku Vidim

 

"V tuhle chvíli řadím „Vidim“ mezi cca sedm osm nejlepších alb, co jsme kdy vydali. Znal jsem ty songy před tím a věděl jsem, že to bude dobrý, ale upřímně jsem nečekal, že to bude tak OBROVSKÝ. Naprosto žeru Honzovu basu, která to celý epochálně rámuje – poslouchám tu basu a říkám si: „Tyvole tohle bych tam přesně hrál já!“ Úplně boží. Zbyňova kytara je skvělá a přímočará a zajímavá, i když je zvonivá a disciplinovaná (začátek tracku „Vidim“ mi zní jako Sonic Youth z období cca „Goo“), ale i když je psychedelicky rozcákaná po celým spektru. Tyvole tahle kapela to má TAK MOC POD KONTROLOU! Je to fantasticky vymyšlený, ale není to překombinovaný," píše na webu Silver Rocket Adam Nenadál.

Recenze na webu Silver Rocket

Recenze na webu CzechCore

Recenze na webu AlterEcho

11.2.2017

 

 

Chris Brokaw (USA) 14.2. na Mělníku

 

V září loňského roku jsme v nočním baru Díra na Mělníku pořádali koncert Tima Remise (USA) a Tomáše Paluchy. Vhodné nám toto místo přišlo i pro koncert Chrise Brokawa, který na Mělník přijede (vlakem!) na Valentýna, tedy 14. února. Spolu s ním zahraje také DIMITAR, kterého můžete znát z kapely Or.

 

CHRIS BROKAW žije od roku 2011 v Seattlu, hlavním městě alternativního rocku a grunge. Nejvíce známý je pravděpodobně pro své působení v kapelách CODEINE (bicí) a COME (kytara), se kterými v devadesátých letech vydal několik alb pod značkami Sub Pop a Matador. Od roku 2001 se zaměřil především na sólové hraní, se kterým od té doby pravidelně cestuje po USA, Velké Británii, Evropě, Kanadě, Austrálii a Rusku.

 

Chris také hrál a nahrával jako doprovod s následujícími umělci: Thurston Moore, Evan Dando, Christina Rosenvinge, Jennifer O'Connor, Rhys Chatham, Steve Wynn, Alan Licht, GG Allin, nebo Johnny Depp.

 

V současné době hraje v kapelách Wrekmeister Harmonies, The New Year a The Empty House Cooperative. Hraje také v duu s Geoffem Farinou (ex-Karate) a v duu se Stephen O'Malley (Sunn O)))) pod názvem The Catamites.

 

 

Koncert začne po 20:00 a vstupné bude dobrovolné. Těšíme se!

 

FB událost | 23.1.2017

 

 

noAR+IS+: Sonety

 

Letos je tomu pět let, co na Sakraphonu vyšla deska noAR+IS+: Sonety (ke stažení zde). Nosičem byla paměťová karta v USB čtečce a šlo o vůbec první release Sakraphonu. Nevelký náklad byl téměř okamžitě rozebrán. Pro analogové nadšence nyní vychází reedice tohoto alba na kazetách. Za 100 Kč bude k zakoupení již na dnešním vánočním randálu v Lokobaru ve Všetatech.

 

16.12.2016

 

 

Bumfrang3: Vidim

 

V těchto dnech vychází nová deska kapely Bumfrang3, nesoucí název Vidim – sedm aktuálních písní, 39 minut vyrytých do černého vinylu, bude pokřtěno v sobotu 17.12. v pražském klubu 007 (spolu s Vlněnou a Kiss Me Kojak, kteří také křtí). Vidim vychází ve spolupráci Sakraphon/Silver Rocket a kapele Bumfrang3 byl tak ve stáji SRR přidělen tento chlívek. Videoklip ke skladbě Ve hvězdách už jste určitě zaznamenali, zde si můžete z alba pustit skladbu Mácha.
 

12.12.2016

 

S A K R A P H O N
 

S A K R A P H O N

K O N C E R T Y

 

 

23.6.2017

Všetaty

Buriers (GB)

Kalle

Inau

Sweeps 04

 

 

P O S L E D N Í

D E S K Y

 

 

koupit

AK014/17

Sweeps 04

Dormancy

LP/stream 2017

 

koupit

AK012/16

Bumfrang3

Vidim

LP 2016

 

stáhnout

AK013/16

Asstma

...a podobné sympatické žertíky

MC/zip 2016