N O V I N K Y
 

N E W S L E T T E R

 

Chcete-li dostávat novinky, informace o deskách a koncertech, vyplňte prosím svůj e-mail:


 

N O V I N K Y

 
Otra Vez přejí veselé Vánoce
 
 

Astronautalis 18.9. na Mělníku

 

Je nám velikou ctí oznámit vám, že 18.9. dorazí na Mělník král alternativního hip hopu ASTRONAUTALIS.

 

Mnozí z vás už jistě tohoto charismatického rappera z Floridy znají a tak nemá cenu ho tu příliš vychvalovat. Kdo nezná, nechť si na YouTube vyhledá pár jeho videí a hned pozná, že Andy je velice talentovaný hudebník, přesahující tradiční rámec hip hopu.

 

Jeho ještě stále čerstvá deska Cut the Body Loose se od předešlých Pomegranate a This Is Our Science dost liší: Andy v ní sází na jednoduchost a výpověď oholenou až na kost. Jeho koncerty se však stále vyznačují propocenými triky, litry whisky a zběsilým šílenstvím, ke kterému dokáže strhnout snad úplně všechny - největší pogo, jaké jsem kdy ve strahovském klubu 007 viděl, měl na svědomí právě koncert Astronautalise. Konkrétně skladba Trouble Hunters:

 

 

 

Mělnický koncert se odehraje v pivním baru Němý Medvěd, ve kterém už Astronautalis párkrát hrál - zatím jen z hi-fi věže, v pondělí 18.9. naživo! Support mu bude dělat český rapper Inau. Těšíme se!

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Vstupenky v předprodeji stojí 150 Kč a na místě budou za 200 Kč. Počet vstupenek je však omezený a tak vám doporučujeme koupit si je předem. To je možné pouze online, ale nebojte, postup je velice jednoduchý:

 

Vyplňte nám  TENTO FORMULÁŘ  a jak jen to bude možné, zašleme Vám na uvedený E-mail pokyny k platbě a kód, kterým se v den koncertu prokážete u vstupu (pokud během pár dnů nic nepřijde, pište na michalmilko@email.cz).

 

Upozornění: Ve vlastním zájmu nečekejte s platbou do poslední chvíle, převod nějakou dobu trvá a kód, za který nebudeme mít na účtu peníze do 18.9. 12:00, je neplatný - budete si muset koupit lístek na místě, pokud ještě nějaký bude (o zaslané peníze však nepřijdete, převedeme vám je následně zpátky).

 

 

FB událost | 13.8.2017

 

 

Vernisáž výstavy obrazů Vaška Špačka

 

Letos si připomínáme 10 let od úmrtí Václava Špačka. Po dlouhé době máme příležitost vidět jeho obrazy na jednom místě. Téměř tři desítky jich visí až do konce prázdnin ve Společenském domě v Neratovicích.

Vašek byl v druhé polovině 90. let v přímém spojení s tehdejší nezávislou hudební a výtvarnou scénou v Neratovicích. Kapely jako Cirk Nenastie, nebo další malíři (Jakub Syřiště, Tomáš Lacina) byli ve své době opravdu výjimeční a šli silně proti proudu. Z tohoto základu se pak logicky vyvinulo to, co následovalo v době Starého mlýna a pokračuje dál pod hlavičkou Sakraphonu. Vašek je také autorem několika povedených plakátů na akce ve Starém mlýně a také tvůrcem jeho loga. Kromě množství obrazů a skic, které po něm zbyly, natočil s některými členy skupiny Din svůj sólový materiál pod názvem Mrhalosechleby (ke stažení zde). Jeho vlastní texty ve spojení s hudebním podkladem, na kterém se také podílel, dodnes působí velmi silně.

Vašek byl člověk, který v žádném případě nesplynul s davem. Kdo ho znal, může potvrdit, že v něm bylo cosi tajemného a vzrušujícího. Zároveň měl však smysl pro humor a dokázal být usměvavý a milý. Byl bohém, ale zároveň dokázal i fyzicky pracovat až do roztrhání. Jeho výtvarná práce prý čerpala z tajemných snů a představ. Jeho tragická smrt všechny zaskočila a je také trochu záhadou. Dosáhl snad nakonec toho nejbarevnějšího snu v oněch dnech kómatu po neštěstí? Možná.

 

9.7.2017

 

 

Andy the Doorbum 7.6. v Lokobaru

 

Novodobý šaman ANDY THE DOORBUM z Jižní Karolíny je Performer s velkým "P". Ve své hudbě spojuje experimentální folk s psychedelickým elektropunkem a každé jeho vystoupení zaručuje neopakovatelný vizuální zážitek.

 

O to neopakovatelnější bude ve spojení s Lokobarem, kde s ním zahraje také Calvera.

 

Rituál, během něhož bude Andy vyvolávat duchy a proměňovat se ve zvířata (on na podiu, vy na baru) proběhne ve středu 7. června.

 

Začneme ve 20:06 a vstupné bude jako vždy dobrovolné. Těšíme se!

 

 

 

FB událost | 23.5.2017

 

 

Hollywoodfun Downstairs 25.5. v Lokobaru

 

Kapela HOLLYWOODFUN DOWNSTAIRS z Nového Zélandu navštívila všetatský Lokobar již v říjnu minulého roku. Tehdy svým hlasitým a energickým punkrockem rušili kolem projíždějící vlaky. Nyní nahráli novou desku a jelikož jsou vzpomínky na Lokobar v jejich myslích zapsány nesmazatelným inkoustem, chtějí se na místo činu vrátit.

 

Přijedou ve čtvrtek 25. května a s nimi zahraje lo-fi bůh a sociální neurotik Květoslav Dolejší!!!

 

Vstupné bude dobrovolné, konec akce přizpůsoben posledním vlakům a faktu, že následujícím dnem je pátek. Těšíme se!

 

 

 

 

FB událost | 23.5.2017

 

 

Postižená Oblast: Ostinata

 

Nová deska Postižené Oblasti vychází 20. května 2017. Dva songy jsou jako singl k poslechu zde.

Křest proběhne v den vydání v
Němém Medvědovi na Mělníku a jako host tohoto večera vystoupí respektovaný alternativní solitér, který poslední dobou už téměř nevystupuje. Vystoupí zde se svým instrumentálním projektem.

Profilový článek o Postižené Oblasti vyšel v aktuálním čísle magazínu UNI (vydává Unijazz). K přečtení zde.

 

FB událost | 12.5.2017

 

 

Sobotní večírek s Ultrasurf!

 

V sobotu 6. května vyžene vzduch ze všetatské nádražky hned 5 kapel. Ze španělských pláží k nám dorazí ULTRASURF - viděl jsem jejich koncert v Praze a neubránil se představám, jak to asi bude fungovat v Lokobaru. Bubeník vypadá jako Ringo Starr, jen s tim rozdílem, že umí bubnovat. Kytarista je John Frusciante, kterej se z těch drog neposral. No a basák je španělská verze Poďouse z kapel Otra Vez a Rojava. Bude to velký...

Společnost jim bude dělat kočovné cikánské duo KONTROLL, ze slezské části Prahy přijede SVĚTLO, z Brandýsa nad Labem ROJAVA a ze Žižkova ZIMMER FREI.

Protože se musí končit kolem desáté hodiny večerní, začínáme přesně v 18:00. Vstupné bude jako vždy dobrovolné. Těšíme se!

 

 

 

FB událost | 29.4.2017

 

 

Firemní večírky Sakraphonu

 

Určitě jste si všimli, že se teď koncertní činnost Sakraphonu trochu rozmáchla. Důvod je bohulibý: protože jsme světáci a máme světový kapely, rozhodli jsme se, že dáme šanci i jinejm světovejm kapelám.


A protože víme, jakým stylem chodíte z našich koncertů, omezili jsme (v zájmu Vaší bezpečnosti) výčet dopravních prostředků, kterými se na ně můžete dostat. Proto se všechny akce odehrajou v nebeském Lokobaru ve Všetatech. Z vlaku rovnou do hospody, z hospody rovnou do vlaku.

 

Samozřejmě na tom chceme taky vydělat velký LOVE a upít lidem pár piv, takže to dáme hned pětkrát:
24.4. Kurac, Triyoda   FB událost
6.5. Ultrasurf (ES), Kontrol, Světlo, Rojava, Zimmer Frei   FB událost

25.5. Hollywoodfun Downstairs (NZ), ...
7.6. Andy The Doorbum (USA), Calvera
23.6. Buriers (GB), ...

PS: Pokud se rozhodnete dorazit na jakýkoli z těchto večerů (nejlíp na všechny), určitě nebudete litovat. Vstupný je dobrovolný, všechny kapely jsou mimořádný a Vám zůstane v srdci a v hlavě krásnej zážitek, za to samo RUČÍME!
PS2: Nevstupujte do kolejiště, dokud vlak nezastaví.

 

19.4.2017

 

 

Sweeps 04: Dormancy

 

Hody hody Dormancy! Je nám ctí Vám oznámit, že jsme spolu s labelem /-\ vydali dronovou desku našemu kamarádovi, kterej si říká Sweeps 04. Tím jsme zaokrouhlili počet našich "kapel" na rovnou desítku!

 

Deska nese název Dormancy a je plná hlukových stěn, ničících vln, ale i klidných vánků - nenechte se ovšem zmást, ty jsou pouze tichem před další zvukovou bouří. Sweepsův debut je k dostání na vinylu a zdarma streamovat ho můžete zde. Užijte si to!

 

Nejbližší koncerty Sweeps 04:

22.4.2017 / Praha / (A)VOID Floating Gallery / MASS I: Opus Vengeance
27.4.2017 / Praha / Depo Hostivař / +
Narcosatanicos (DNK)


17.4.2017

 

 

Recenze na desku Vidim

 

"V tuhle chvíli řadím „Vidim“ mezi cca sedm osm nejlepších alb, co jsme kdy vydali. Znal jsem ty songy před tím a věděl jsem, že to bude dobrý, ale upřímně jsem nečekal, že to bude tak OBROVSKÝ. Naprosto žeru Honzovu basu, která to celý epochálně rámuje – poslouchám tu basu a říkám si: „Tyvole tohle bych tam přesně hrál já!“ Úplně boží. Zbyňova kytara je skvělá a přímočará a zajímavá, i když je zvonivá a disciplinovaná (začátek tracku „Vidim“ mi zní jako Sonic Youth z období cca „Goo“), ale i když je psychedelicky rozcákaná po celým spektru. Tyvole tahle kapela to má TAK MOC POD KONTROLOU! Je to fantasticky vymyšlený, ale není to překombinovaný," píše na webu Silver Rocket Adam Nenadál.

Recenze na webu Silver Rocket

Recenze na webu CzechCore

Recenze na webu AlterEcho

11.2.2017

 

 

Chris Brokaw (USA) 14.2. na Mělníku

 

V září loňského roku jsme v nočním baru Díra na Mělníku pořádali koncert Tima Remise (USA) a Tomáše Paluchy. Vhodné nám toto místo přišlo i pro koncert Chrise Brokawa, který na Mělník přijede (vlakem!) na Valentýna, tedy 14. února. Spolu s ním zahraje také DIMITAR, kterého můžete znát z kapely Or.

 

CHRIS BROKAW žije od roku 2011 v Seattlu, hlavním městě alternativního rocku a grunge. Nejvíce známý je pravděpodobně pro své působení v kapelách CODEINE (bicí) a COME (kytara), se kterými v devadesátých letech vydal několik alb pod značkami Sub Pop a Matador. Od roku 2001 se zaměřil především na sólové hraní, se kterým od té doby pravidelně cestuje po USA, Velké Británii, Evropě, Kanadě, Austrálii a Rusku.

 

Chris také hrál a nahrával jako doprovod s následujícími umělci: Thurston Moore, Evan Dando, Christina Rosenvinge, Jennifer O'Connor, Rhys Chatham, Steve Wynn, Alan Licht, GG Allin, nebo Johnny Depp.

 

V současné době hraje v kapelách Wrekmeister Harmonies, The New Year a The Empty House Cooperative. Hraje také v duu s Geoffem Farinou (ex-Karate) a v duu se Stephen O'Malley (Sunn O)))) pod názvem The Catamites.

 

 

Koncert začne po 20:00 a vstupné bude dobrovolné. Těšíme se!

 

FB událost | 23.1.2017

 

 

noAR+IS+: Sonety

 

Letos je tomu pět let, co na Sakraphonu vyšla deska noAR+IS+: Sonety (ke stažení zde). Nosičem byla paměťová karta v USB čtečce a šlo o vůbec první release Sakraphonu. Nevelký náklad byl téměř okamžitě rozebrán. Pro analogové nadšence nyní vychází reedice tohoto alba na kazetách. Za 100 Kč bude k zakoupení již na dnešním vánočním randálu v Lokobaru ve Všetatech.

 

16.12.2016

 

 

Bumfrang3: Vidim

 

V těchto dnech vychází nová deska kapely Bumfrang3, nesoucí název Vidim – sedm aktuálních písní, 39 minut vyrytých do černého vinylu, bude pokřtěno v sobotu 17.12. v pražském klubu 007 (spolu s Vlněnou a Kiss Me Kojak, kteří také křtí). Vidim vychází ve spolupráci Sakraphon/Silver Rocket a kapele Bumfrang3 byl tak ve stáji SRR přidělen tento chlívek. Videoklip ke skladbě Ve hvězdách už jste určitě zaznamenali, zde si můžete z alba pustit skladbu Mácha.
 

12.12.2016

 

S A K R A P H O N
 

S A K R A P H O N

K O N C E R T Y

 

 

 

P O S L E D N Í

D E S K Y

 

 

koupit

AK014/17

Sweeps 04

Dormancy

LP/stream 2017

 

koupit

AK012/16

Bumfrang3

Vidim

LP 2016

 

stáhnout

AK013/16

Asstma

...a podobné sympatické žertíky

MC/zip 2016