N O V I N K Y
 

N E W S L E T T E R

 

Chcete-li dostávat novinky, informace o deskách a koncertech, vyplňte prosím svůj e-mail:


 

N O V I N K Y

 
Otra Vez přejí veselé Vánoce
 
 

Cars&Trains (USA) a další 2.6. v Lokobaru

 

V sobotu 2. června proběhne v Lokobaru ve Všetatech večer one man pičus projektů.

 

Z USA přijede (vlakem!) vzácná návštěva, Tom Filepp aka CARS&TRAINS. Jeho album Dust shrnul Aran následovně: Je jako mraveniště, který se samo putuje po celým lese. Není jistý, že ho najdete ve stejný podobě a na stejným místě, když se k němu vrátíte. Všechno plyne trpělivě a přirozeně. Beaty často nesou melodickou informaci, zatímco strunný nástroje naznačujou rytmus: všechno je vlastně na svým místě – jen to místo se pořád mění.

 

Vlakem přijede také Martin alias HORNÍ TOK. Martina můžete znát z kapely Zutro, českých Shellac. Jako Horní tok se ale vydává jiným směrem - kytara a zpěv, žádnej spěch.

 

Se svým novým projektem si třetí premiéru odbude Michal aka BOLEHLAV. Michala můžete znát pro změnu z kapely noAR+IS+. Jako Bolehlav míchá elektroniku, špinavý samply a hardcore drumstep.

 

Sérii one man pičusů uzavře Květoslav Dolejší alias KVĚTOSLAV DOLEJŠÍ, kterého snad netřeba představovat. Pokud ho neznáte, otec poklopec vám prochčije prsa jako sněhulákovi.

 

Začínáme v 19:00 a vstupné je jako vždy dobrovolné.

 

Těšíme se!

 

FB událost | 18.5.2018

 

 

TRIYODA: Orez

 

Kytara prohnaná paletou analogových boosterů, reinkarnace (ještě stále živého) Chada Channinga za bicíma a basák, kterej se tváří, že tu divočinu celou hlídá. Dámy a pánové, to je TRIYODA z Kuttenbergu a nám je ctí, že ji můžeme přivítat mezi námi.

 

Jejich desku OREZ můžete zdarma stahovat zde a na MC kazetách kupovat na koncertech. Dávejte to!

 

 

 17.5.2018

 

 

První jarní čurbes

 

Ano. Trochu občanské neposlušnosti rozhodně neuškodí.
Tam, kde se nudný Polabí konečně zvedá do klikatýho Pojizeří, na tom prvním kopci, kterej hlídají pořád ještě dost omšelý Všetaty, bude 30. dubna nastartován agregát a party může začít.

 

Osvědčená kombinace Bumfrang3 a Fetch! doplněná ikonickým Olafem a jeho Zborceným harfytónem + nezbytné hvězdičky klubové DJ scény? To nemůže nikoho nechat chladným.

 

Parkování bude možné na náměstí ve Všetatech, odkud povedou fáborky (mapa zde). Procházka tak 2 km, ale nebojte, za odměnu na vás bude na kopci čekat exkluzivní lobečská jedenáctka, váš přítel na celý večer.

 

Začínáme v 19:00 a moc se těšíme! Line up zde:

 

Zborcené Harfy Tón

Bumfrang3

Fetch!

Dren

Thomanec

Compact Krumplex

 

28.4.2018

 

 

Caudal (DE) 4.5. v Lokobaru

 

V pátek 4. května zavítají do Lokobaru ve Všetatech CAUDAL, berlínské "trancepunkové" trio, ovlivněné krautrockem, post-punkem a spacerockem. Jejich hypnotická hudba ve vás probudí imaginaci a může být příčinou vašeho astrálního odcestování.

 

Zpět na Zemi vás dostane neratovická "electropunková" legenda PEDRO ZAKATCHKU.

 

Začínáme v 19:30 a vstupné je jako vždy dobrovolné.

 

Těšíme se!

 

FB událost | 20.4.2018

 

 

KLS a Killerkume ze Španělska 3.4. v Lokobaru

 

Katalánci KLS přivezou do Lokobaru starej dobrej powerviolence. Jejich šílený koncerty netrvají obvykle dýl než dvacet minut a přesto při nich stačí neuvěřitelně ztrestat všechny nástroje.

 

 

Baskové KILLERKUME hrajou něco jako Lightning Bolt, takže další šílenost - těžba zvuku, koncentrace hluku a těžká matematika.

 

 

Podpoří je legendární LYSSA z katedry hispanistiky.

 

 

Začínáme v 19:30 a vstupné je jako vždy dobrovolné.

Těšíme se!

 

FB událost | 17.3.2018

 

 

The Pau z Polska 17.2. v Lokobaru

 

První koncert tohoto roku ve všetatském Lokobaru je tu! Kdo zahraje?

 

THE PAU (PL)

Jednočlenná dívčí punková kapela z Polska - to je The Pau. Paulina přijede vlakem, kytaru má v kufru, kapelu v mobilu. Její desku si můžete poslechnout zde.

 

NAUZEA ORCHESTRA
Původně electroclashová kapela Nauzea Orchestra z Ústí nad Labem prošla razantní změnou stylu a vydala nové album Štěstí. K poslechu zde.

 

UBRY
A co je Ubry? Sami moc nevíme. Ředitel jednoho kulturáku zjistil, že je zde málo písničkářů. Tak si pořídil kytaru a začal hrát.

 

Začínáme v 19:30 a vstupné je jako vždy dobrovolné.

Těšíme se!

 

FB událost | 26.1.2018

 

 

Film Nakresli mi beránka, OTK, Aran Epochal

 

Děkujeme moc za podporu Sakraphonu v minulém roce a přejeme vám jen ty nejlepší události v roce novém!
 
Naše první událost tohoto roku je tu: Michal Milko natočil se svými mentálně postiženými pacienty půlhodinový snímek na motivy knihy Malý princ, ve kterém použil hudbu OTK Aran Epochal. Projekce filmu a koncert těchto kapel se uskuteční v pátek 12. ledna v pražském klubu Kaštan (ve čtvrtek 18. ledna proběhne samostatná projekce ve Společenském domě v Neratovicích). 
 
Jste tímto srdečně zváni!

 

FB událost | 10.1.2018

 

 

Manual de Combate 30.11. v Lokobaru

 

Chilští kamarádi našich kamarádů z Barcelony (Familea Miranda) jedou evropské turné. Říkají si Manual de Combate a v Lokobaru zahrají ve čtvrtek 30. listopadu. Horkou jižanskou krev podpoří krev polabská – Rožava.

 

Začínáme v 19:30 a vstupné je jako vždy dobrovolné.
Těšíme se!

 

FB událost | 13.11.2017

 

 

Bumfrang3, Postižená Oblast a Sweeps 04

 

V sobotu 7.10. zahraje ve všetatském Lokobaru (kde taky jinde) Postižená Oblast (letos jim vyšlo skvělé album Ostinata), Sweeps 04 (letos mu vyšlo skvělé album Dormancy), a poprvé po prázdninách vystoupí také Bumfrang3 (těm vyšla skvělá deska Vidim minulý rok).

 

Celý večer je založen na dlouholetém kamarádíčkování a sektářství, protože takhle my to máme rádi.

 

Těšíme se na vás, kamarádi! Vstupné je dobrovolné a start v 18:30.

 

FB událost | 2.10.2017

 

 

SakraFest 23.9. a James P. Honey 25.9.

 

Rok se s rokem sešel a je tu opět podzim, který nás svým tajemným kouzlem nutí zalejzat do hospod, sklepů a jinejch tmavejch děr. Jenže pořád je tu ješte sobota 23. září, kdy se v Lysé nad Labem v zámeckém parku (zde) odehraje již 2. ročník SakraFestu - den, kdy vás bude studit v ruce pivko, ale vám to bude úplně jedno, protože bude právě hrát ta nejskvělejší kapela, slečna Irča bude vařit vege jídlo a nad vaší hlavou přeletí sova.


Celá akce odstartuje v 18:00, protože kapel je více než dost:
Aso-Naga, Laundered Syrup, Le Bain De Maid, Lyssa, Proti Všem, Restriction, Rožava.

 

V areálu bohužel není možnost spaní, proto se budeme snažit skončit tak, abyste stihli poslední vlaky (ldyby přeci jen chtěl někdo přenocovat venku, po domluvě je možnost vytipovat území, kam se i benga bojej chodit).

 

Těšíme se!

FB EVENT

 

---

 

A v pondělí 25. září navštíví všetatský Lokobar James P. Honey (GB), londýnský básník, rapper, zpěvák, kytarista a skladatel, v jehož projevu můžeme cítit inspiraci Leonardem Cohenem, Tomem Waitsem, Nickem Cavem nebo hnutím tzv. Beatniků. V tomte roce jsme měli možnost vidět ho a slyšet na několika koncertech (včetně toho v Lokobaru) s kapelou Buriers, jejichž vystoupení si doslova podmanila české publikum. Od sólo projevu Jamese čekejme možná více strohosti a temnější nálady. Posuďte sami, jeho nová deska je k poslechu zde.

 

S Jamesem vystoupí Aran Epochal, který po sérii 7" splitů vydal v roce 2015 skvělou desku Doba bronzová a kterému letos vyšla nová deska s názvem Konec srpna.

 

Těšíme se!

FB EVENT

20.9.2017

 

 

Astronautalis 18.9. na Mělníku

 

Je nám velikou ctí oznámit vám, že 18.9. dorazí na Mělník král alternativního hip hopu ASTRONAUTALIS.

 

Mnozí z vás už jistě tohoto charismatického rappera z Floridy znají a tak nemá cenu ho tu příliš vychvalovat. Kdo nezná, nechť si na YouTube vyhledá pár jeho videí a hned pozná, že Andy je velice talentovaný hudebník, přesahující tradiční rámec hip hopu.

 

Jeho ještě stále čerstvá deska Cut the Body Loose se od předešlých Pomegranate a This Is Our Science dost liší: Andy v ní sází na jednoduchost a výpověď oholenou až na kost. Jeho koncerty se však stále vyznačují propocenými triky, litry whisky a zběsilým šílenstvím, ke kterému dokáže strhnout snad úplně všechny - největší pogo, jaké jsem kdy ve strahovském klubu 007 viděl, měl na svědomí právě koncert Astronautalise. Konkrétně skladba Trouble Hunters:

 

 

 

Mělnický koncert se odehraje v pivním baru Němý Medvěd, ve kterém už Astronautalis párkrát hrál - zatím jen z hi-fi věže, v pondělí 18.9. naživo! Support mu bude dělat český rapper Inau. Těšíme se!

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Vstupenky v předprodeji stojí 150 Kč a na místě budou za 200 Kč. Počet vstupenek je však omezený a tak vám doporučujeme koupit si je předem. To je možné pouze online, ale nebojte, postup je velice jednoduchý:

 

Vyplňte nám  TENTO FORMULÁŘ  a jak jen to bude možné, zašleme Vám na uvedený E-mail pokyny k platbě a kód, kterým se v den koncertu prokážete u vstupu (pokud během pár dnů nic nepřijde, pište na michalmilko@email.cz).

 

Upozornění: Ve vlastním zájmu nečekejte s platbou do poslední chvíle, převod nějakou dobu trvá a kód, za který nebudeme mít na účtu peníze do 18.9. 12:00, je neplatný - budete si muset koupit lístek na místě, pokud ještě nějaký bude (o zaslané peníze však nepřijdete, převedeme vám je následně zpátky).

 

 

FB událost | 13.8.2017

 

 

Vernisáž výstavy obrazů Vaška Špačka

 

Letos si připomínáme 10 let od úmrtí Václava Špačka. Po dlouhé době máme příležitost vidět jeho obrazy na jednom místě. Téměř tři desítky jich visí až do konce prázdnin ve Společenském domě v Neratovicích.

Vašek byl v druhé polovině 90. let v přímém spojení s tehdejší nezávislou hudební a výtvarnou scénou v Neratovicích. Kapely jako Cirk Nenastie, nebo další malíři (Jakub Syřiště, Tomáš Lacina) byli ve své době opravdu výjimeční a šli silně proti proudu. Z tohoto základu se pak logicky vyvinulo to, co následovalo v době Starého mlýna a pokračuje dál pod hlavičkou Sakraphonu. Vašek je také autorem několika povedených plakátů na akce ve Starém mlýně a také tvůrcem jeho loga. Kromě množství obrazů a skic, které po něm zbyly, natočil s některými členy skupiny Din svůj sólový materiál pod názvem Mrhalosechleby (ke stažení zde). Jeho vlastní texty ve spojení s hudebním podkladem, na kterém se také podílel, dodnes působí velmi silně.

Vašek byl člověk, který v žádném případě nesplynul s davem. Kdo ho znal, může potvrdit, že v něm bylo cosi tajemného a vzrušujícího. Zároveň měl však smysl pro humor a dokázal být usměvavý a milý. Byl bohém, ale zároveň dokázal i fyzicky pracovat až do roztrhání. Jeho výtvarná práce prý čerpala z tajemných snů a představ. Jeho tragická smrt všechny zaskočila a je také trochu záhadou. Dosáhl snad nakonec toho nejbarevnějšího snu v oněch dnech kómatu po neštěstí? Možná.

 

9.7.2017

 

 

Andy the Doorbum 7.6. v Lokobaru

 

Novodobý šaman ANDY THE DOORBUM z Jižní Karolíny je Performer s velkým "P". Ve své hudbě spojuje experimentální folk s psychedelickým elektropunkem a každé jeho vystoupení zaručuje neopakovatelný vizuální zážitek.

 

O to neopakovatelnější bude ve spojení s Lokobarem, kde s ním zahraje také Calvera.

 

Rituál, během něhož bude Andy vyvolávat duchy a proměňovat se ve zvířata (on na podiu, vy na baru) proběhne ve středu 7. června.

 

Začneme ve 20:06 a vstupné bude jako vždy dobrovolné. Těšíme se!

 

 

 

FB událost | 23.5.2017

 

 

Hollywoodfun Downstairs 25.5. v Lokobaru

 

Kapela HOLLYWOODFUN DOWNSTAIRS z Nového Zélandu navštívila všetatský Lokobar již v říjnu minulého roku. Tehdy svým hlasitým a energickým punkrockem rušili kolem projíždějící vlaky. Nyní nahráli novou desku a jelikož jsou vzpomínky na Lokobar v jejich myslích zapsány nesmazatelným inkoustem, chtějí se na místo činu vrátit.

 

Přijedou ve čtvrtek 25. května a s nimi zahraje lo-fi bůh a sociální neurotik Květoslav Dolejší!!!

 

Vstupné bude dobrovolné, konec akce přizpůsoben posledním vlakům a faktu, že následujícím dnem je pátek. Těšíme se!

 

 

 

 

FB událost | 23.5.2017

 

S A K R A P H O N
 

S A K R A P H O N

K O N C E R T Y

 

 

 

 

P O S L E D N Í

D E S K Y

 

 

stáhnout

AK015/17

Triyoda

Orez

MC/zip 2017

 

koupit

AK014/17

Sweeps 04

Dormancy

LP/stream 2017

 

koupit

AK012/16

Bumfrang3

Vidim

LP 2016

 

stáhnout

AK013/16

Asstma

...a podobné sympatické žertíky

MC/zip 2016